חברת לגו יוצרים אירוע, מתמחה בתוכן חוויתי ובאטרקציות ייחודיות לאירועים.

נשמח לבנות לכם קונספט והצעת מחיר לכל אירוע.

A A A

החלקה על הקרח היא אחת האטרקציות הפופולריות והמהנות עבור אנשים בכל הגילאים, בכל העולם, ואין צורך בניסיון מוקדם כדי להחליק על הקרח כפעילות פנאי או חוויה משפחתית.

כיום, קיימים משטחי החלקה על הקרח קבועים בהם ניתן להחליק, אבל ישנם גם משטחי החלקה על הקרח ייחודיים המהווים מוקד פעילות אטרקטיבי גם עבור אירועים מיוחדים, ויכולים להיות מותקנים ומפורקים לפי בקשת הלקוח. תנו לדמיון שלכם להתפרע ותיווכחו שגם חלומות יכולים להתגשם!

קצת על החלקה על הקרח

החלקה על הקרח היא למעשה תנועה והתקדמות של בני אדם על קרח – היינו על משטחי מים קפואים, באמצעות להבים מיוחדים המוצמדים לנעליים מיוחדות. נעליים אלה נקראות 'מחליקיים', והן קשורות לרגליו של המחליק בעת התנועה על הקרח. כיום החלקה על הקרח היא גם ענף ספורטיבי אולימפי, וגם פעילות פנאי, ומחליקים על הקרח עושים זאת לשם הספורט או הפנאי והשעשוע. 

החלקה על הקרח יכולה להתבצע על פני אגמים שקפאו, ונוצרה בהם שכבת קרח עבה מספיק המאפשרת להחליק על פניה מבלי לבקע את הקרח וליפול חלילה לאגם. כמו כן, ניתן להחליק על הקרח על פני זירות קרח מלאכותיות בהן קור מלאכותי שומר על משטח הקרח שהוקם. 

כאמור, החלקה על הקרח כיום משמשת בעיקר כפעילות ספורט (למשל כהחלקה אומנותית) וגם כפעילות פנאי, במסגרתה אין צורך באימונים או בניסיון קודם, אולם מומלץ להצטייד במגינים כדי להימנע מפגיעה בעת נפילה. 

כיצד מחליקים על הקרח ללא ניסיון קודם?

החלקה על הקרח נראית כמו משהו שצריך לדעת כיצד לעשות אותו כראוי כדי להימנע מפגיעות. משפט זה כמובן נכון, אבל אין צורך בניסיון קודם כדי לעלות על משטח החלקה. כמו בלימוד רכיבה על אופניים, גם לימוד החלקה על הקרח יכול לקחת זמן, אבל לאחר שתופסים את העיקרון, אפשר כבר להחליק חופשי. זה נכון שכדי להחליק באופן מקצועי יש להיעזר בשיעורים ובאימונים רבים (כמו כל ענף ספורטיבי), אבל בשביל ההנאה אפשר להסתפק בחצי שעה של לימוד ותפיסת עיקרון ההחלקה, ולהמשיך לאט ובזהירות עד שמרגישים בטוחים מספיק. 

כמו בכל פעילות ספורטיבית, גם כשהיא נעשית לשם פנאי ולא באופן מקצועי, כאשר מחליקים על הקרח יש לנקוט אמצעי זהירות ולהשתמש במחליקיים מתאימים ויציבים ומגינים שיגנו על הגוף בעת נפילה. 

קצת על מחליקיים

את המחליקיים, הנעליים המשמשות להחלקה על הקרח, המציאו עוד לפני הספירה הנוצרית. הן הומצאו על מנת לשמש כאמצעי תחבורה של בני אדם ממקום למקום על פני אגמים שקפאו בחורף. המחליקיים הראשונות היו בנויות מעצמות בעלי חיים שנקשרו לרגליים בחבלים, והראשונים שהשתמשו בהן היו תושבי הכדור הצפוני: איסלנדים, שוויצריים ונורווגיים. 

השימוש הראשוני במחלקיים נעשה בעזרתו של מקל, בדומה לסקי של היום. 

במאה ה- 18 החלו לייצר מחליקיים ממתכת הקשורה למסגרת עץ. חלו שידרוגים גם בתחום הייצור והעיצוב של המחליקיים כיוון שהם הפכו להיות בעלי שימוש רב יותר ולא רק לצורך תנועה. 

את מחליקי הפלדה אותן אנחנו מכירים כיום, ייצרו לראשונה באמריקה הצפונית באמצע המאה ה – 19. הפלדה הפכה את המחליקיים לחזקים יותר ופחות פגיעים ובכך לבטוחים יותר. בשלב זה המחליקיים הולכים והופכים יותר ויותר לכלי המשמש לספורט ובילוי ופחות לכלי תחבורה.

משטח קרח אקולוגי

חברת 'לגו יוצרים אירוע', הכניסה לזירות הקרח משטח החלקה ייחודי ובלעדי מסוגו: קרח אקולוגי המיוצר ללא חשמל ומים, אשר ניתן להתקין ולפרק לבקשת הלקוחות. הקרח האקולוגי למעשה תורם לשמירת איכות הסביבה ומוריד את הצורך בשימוש בחומרים החברה מגיעה עם משטח הקרח, עם המחליקיים, עם המגינים, ועם כל הדרוש למחליקים כדי ליהנות מחוויה מסעירה ומלהיבה. 

בשל האפשרות לפרק ולהרכיב את משטח ההחלקה בכל מקום ובכל עת, ניתן להזמין החלקה על הקרח כחלק אטרקטיבי ומיוחד באירועים פרטיים ועסקיים. תארו לכם למשל מסיבת בת מצווה עם משטח החלקה מרכזי במקום רחבת ריקודים? ומה הייתם אומרים על יום גיבוש לעובדים כשאחת האטרקציות המרכזיות היא משטח החלקה על הקרח? אין ספק שהמשטח הייחודי מאפשר להרים אירוע מדהים, מיוחד ובלתי נשכח.

בנוסף, ניתן להתקין את משטח ההחלקה לכמה ימים או לכמה חודשים בהתאם לאירוע או לפסטיבל שאותו מארגנים (למשל משטח החלקה בקניון לחודשי הקיץ). 

משטחי החלקה של 'לגו יוצרים אירוע' ברחבי הארץ

משטח ההחלקה האקולוגי הייחודי של חברת 'לגו יוצרים אירוע', הותקן בשנים האחרונות במגוון ערים ומקומות בישראל, וממשיכים לבקש את התקנתו בכל רחבי הארץ. חלק מהמקומות בהם הותקן משטח ההחלקה של החברה כוללים למשל את המקומות הבאים:

מתחם התחנה בנווה צדק בתל אביב

פארק החולה – בלב הפארק של עיריית מודיעין

היכל התרבות בנס ציונה – ברחבת היכל התרבות

נמל תל אביב – על גבי רחבת הדק של הנמל

קניון קריית אונו – אטרקציה מקומית בלב הקניון.

רשת קניוני עזריאלי – קניון חיפה, קניון מלחה בירושלים וקניון גבעתיים.

הופכים כל אירוע לחוויה וכל חוויה לבלתי נשכחת

אז אם אתם רוצים לשדרג את האירוע שלכם למשהו מיוחד באמת, התקינו את משטח הקרח האקולוגי והניחו לאורחים ליהנות! וגם אם אתם חוששים בתחילה, תנו לעצמכם להתנסות ותיווכחו שגם אתם יכולים להחליק על הקרח. ברגע שתעלו על משטח ההחלקה – לא תרצו לרדת ממנו!